Меніски

Меніски колінного суглоба являють собою хрящові прокладки. Меніски виконують різні функції: розподіляють навантаження, амортизують поштовхи, зменшують контактне напруження, виконують роль стабілізаторів, обмежують амплітуду рухів, беруть участь у пропріоцептивній аферентації при рухах у колінному суглобі, тобто сигналізують нашому мозку про те, в якому становищі перебуває колінний суглоб. Головними серед цих функцій вважаються перші чотири - розподіл навантаження, амортизація поштовхів, розподіл контактної напруги та стабілізація. При рухах у колінному суглобі меніски стискаються, їх форма змінюється.

Меніски в колінному суглобі

Менісків у колінному суглобі два - зовнішній (латеральний) і внутрішній (медіальний). Спереду суглоба вони з'єднуються поперечною зв'язкою.

Зовнішній меніск більш рухливий, ніж внутрішній, тому його травматичні ушкодження відбуваються рідше.

Внутрішній меніск менш рухливий і пов'язаний з внутрішньою бічною зв'язкою колінного суглоба, тому травма часто поєднується з пошкодженням і цієї зв'язки.

Збоку від суглоба меніски зрощені з капсулою суглоба і мають кровопостачання від артерій капсули. Внутрішні частини знаходяться в глибині суглоба і власного кровопостачання не мають, а живлення їх тканин здійснюється за рахунок циркуляції внутрішньосуглобової рідини. Тому пошкодження менісків поруч з капсулою суглоба зростаються добре, а розриви внутрішньої частини, в глибині колінного суглоба не зростаються зовсім.

Меніски - анатомія

Травми меніска - найчастіша проблема колінного суглоба. Принципово розриви менісків бувають травматичні, які частіше виникають як результат травми у молодих людей і дегенеративні, які частіше бувають у людей похилого віку і можуть статися і без травми на тлі дегенеративних змін меніска, які є варіантом перебігу артрозу колінного суглоба. Діагностувати розрив меніска може лікар. Для підтвердження діагнозу розриву меніска може знадобитися магнітно-резонансна томографія (МРТ). Рідше для підтвердження діагнозу може використовуватися ультразвукове обстеження (УЗД).

Найбільш часто для лікування захворювань меніска вдаються до хірургічного втручання. В даний час «золотим стандартом» при ушкодженні меніска є виконання артроскопії (огляд порожнини суглоба за допомогою спеціальної оптичної системи), під час якої, при можливості, проводиться зшивання пошкодженого меніска. При неможливості зшивання, а також при локалізації пошкодження у позасудинній частині, проводиться часткове або повне видалення меніска.


 

Запис на прийом

Консультація  +38 097 616-80-39

 

 

Ви тут:   Колінний суглобМеніски

Конткти:

Мобільний: +38 097 616-80-39