Ендопротезування кульшового суглоба

Ендопротезування кульшового суглоба є ефективним і часто єдиним способом відновлення втраченої функції кінцівки. Тотальне, тобто заміна всіх компонентів суглоба, ендопротезування є методом вибору при лікуванні наступних хвороб:

- Хвороба Бехтєрєва (з переважним ураженням кульшових суглобів);
- Дегенеративно-дистрофічні захворювання (артрози-артрити);
- Ревматоїдний поліартрит;
- Асептичний некроз голівки стегна;
- Несправжні суглоби шийки стегна і незрощенні переломи шийки стегна.

Ендопротезування кульшового суглоба є точним хірургічним втручанням, метою якого є повернути вам рухливий безболісний суглоб, що дозволяє повернутися до звичного життя. Розвиток технічного прогресу призвело до появи матеріалів, що можуть замінити зношений суглоб штучним. Так само як і нормальний кульшовий суглоб, штучний складається з круглої голівки і увігнутої западини, в якій головка і обертається, дозволяючи здійснити нормальний об'єм рухів. Для кожного конкретного випадку підбирається відповідний протез.

Консультація. Під час консультації лікар визначає покази та протипокази до ендопротезування суглоба, проводить необхідні дослідження і підбір відповідного протеза. Рентгенологічне дослідження дозволить з'ясувати ступінь зношеності суглоба, зробити необхідні вимірювання.

Перед операцією. До операції пацієнт проходить повне клінічне обстеження (здача аналізів, консультації фахівців, огляд анестезіолога). Госпіталізація пацієнта за 1 - 2 дні до операції.

Операція. У стандартних випадках імплантація штучного суглоба триває 2 - 3 години. Під час операції проводяться заходи щодо профілактики інфекційних ускладнень, при необхідності поповнення крововтрати, дренування рани з метою профілактики скупчення крові.

Після операції. В післяопераційному періоді триває введення антибіотиків, знеболювальних засобів, симптоматичне лікування. Між ногами укладається валик, що утримує оперовану кінцівку в правильному положенні.

Реабілітація в стаціонарі. Активізація в ліжку дозволяється вже на 1-шу добу після операції. З другого дня можна сідати в ліжку, починати статичні вправи для м'язів кінцівки, виконувати дихальну гімнастику. Ходьба з дозованим навантаженням на оперовану кінцівку і додатковою опорою (милиці, манеж) можлива вже з 3-ї доби. Шви знімають на 10 - 12 добу.

Виписка додому. Виписка проводиться через 10 - 12 днів після операції. Слід продовжувати реабілітаційні заходи, строго дотримуючись рекомендацій лікаря. При необхідності можлива госпіталізація в реабілітаційний центр для відновлення під керівництвом фахівців - реабілітологів. Обмеження у фізичному навантаженні на оперовану кінцівку слід дотримуватися протягом 6 - 8 тижнів від операції, протягом цього часу рекомендується використання додаткової опори.


 

Запис на прийом

Консультація  +38 097 616-80-39

 

 

Ви тут:   Кульшовий суглобЕндопротезування кульшового суглоба

Конткти:

Мобільний: +38 097 616-80-39