Вальгусна деформація 1 пальця стопи

Одним з найпоширеніших захворювань в області гомілковостопного суглоба, особливо у жінок, є наслідок поперечної плоскостопості, т.зв. «Вальгусне» (бічне) відхилення першого пальця стопи «hallux valgus» (халюкс вальгуc).

Hallux valgus є найпоширенішою ортопедичною патологією і частіше спостерігається у жінок. Причина виникнення вальгусної деформації великого пальця стопи остаточно не з'ясована, але очевидно значення спадкових факторів.

Формування "шишки на ногах" відбувається наступним чином. На початку захворювання порушується збалансована функція зв'язок, сухожиль і м'язів стопи, пізніше з'являються зміни в кістках і суглобах. Зовні відхилення форми стопи ("шишки на ногах" або "кісточки на ногах") поступово прогресують, утворюється стійка фіксована деформація. У результаті ослаблення деяких формотворчих елементів стопи розширюється передній відділ, утворюється поперечна плоскостопість, збільшується кут відхилення першого пальця, з'являється шишка в області першого плюснефалангового суглоба. Зміщений назовні перший палець тисне на другий палець, останній згинається і фіксується у хибному положенні (молоткоподібний палець). Це типова картина для вальгусної деформації стопи (Hallux valgus). Поперечна плоскостопість може супроводжуватися болем у стопі при ходьбі, що зазвичай пов'язано із запаленням м'яких тканин, утворенням мозолів, потертостей шкіри і іншими причинами.

Лікування цього захворювання залежить від стадії. На початку можлива корекція ортопедичними устілками. У більш запущених випадках застосовується оперативне втручання, причому вид операції залежить від ступеня деформації - це може бути операція на м'яких тканинах або операція на кістках.

Що пропонує наша клініка в області лікування вальгусної деформації стопи

Наша клініка має великий досвід хірургічного лікування суглобів. Наш спосіб лікування вальгусної деформації відрізняється відносно малою травматичністю і короткими термінами лікування. Одномоментно усуваються всі компоненти деформації переднього відділу стопи, нормальна форма відновлюється без перегину кісток, тому не потрібно гіпс і тривале лікування для відновлення цілісності кісток.

Шишки на ногах, кісточки на ногах

Операція триває близько години (одна нога). Після операції пацієнт перебуває в стаціонарі до 3 днів, далі йде відновний період (без гіпсових пов'язок) в домашніх умовах. Як правило пацієнти на другий-третій день вже можуть ходити приступаючи на п'яту. Повна реабілітація - до 6 тижнів.

Важливою перевагою цього способу лікування є можливість раннього навантаження на стопи - вже на 1-й день після операції можна пересуватися самостійно з незначними обмеженнями.

Шви знімаються на 10-14-у добу після операції. Деякий час в області стопи може зберігатися набряклість і помірна болючість, тому після зняття швів нарощувати фізичне навантаження на ногу потрібно поступово.

Висока ефективність лікування досягається перевіреною відпрацьованою методикою і більш ніж 10-річним досвідом хірурга-ортопеда вищої кваліфікації.

До теперішнього часу ми провели лікування вальгусної деформації великого пальця стопи багатьом пацієнтам. У всіх випадках досягнутий позитивний косметичний і функціональний результат.


 

 
 

Запис на прийом

Консультація  +38 097 616-80-39

 

 

Ви тут:   ГомілковостопВальгусна деформація 1 пальця стопи

Конткти:

Мобільний: +38 097 616-80-39